چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نخستین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند راهبری توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور

 

نخستین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند راهبری توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور با حضور نمایندگانی از دولت و جمعی از فعالان بخش خصوصی، روز چهارشنبه 16/12/1396 در مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برگزار شد.

این شورا که متشکل از فعالان آموزش الکترونیکی کشور در بخش‌های مختلف اعم از آموزش، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز کسب و کار می‌باشد با هدف بررسی نتایج مطالعات صورت گرفته پیرامون طرح و نیز ‌هم‌اندیشی و تجمیع نظرات خبرگان و فعالان آموزش الکترونیکی به منظور تدوین سند راهبردی توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور تشکیل شده است.

در جلسه اول این شورا که روز چهارشنبه برگزار شد نمایندگانی از مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات کشور، انجمن ناشرین دیجیتال، شرکت اقتصاد و رفاه فرهنگیان (شبکه جامع خدمات الکترونیکی آموزشی و پرورشی) و مجموعه‌های مرآت، هدایت فرهیختگان جوان، فرانش و تصمیم سبز حضور یافتند.

در این جلسه دکتر سید حسین حسینی به عنوان مسئول گردآوری و تدوین سند، به تبیین نتایج بررسی اسناد بالادستی کشور در سه بخش رویکردهای توسعه‌ای آموزش الکترونیکی، چشم‌اندازها و اهداف کمی و کیفی و نیز اقدامات و راهبردها پرداختند که در ادامه این موارد از سوی اعضا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین ساختار نظام آموزشی دو کشور ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی و نیز جایگاه آموزش الکترونیکی در نظام آموزشی این دو کشور به عنوان کشورهایی که عملکرد موفقی در گسترش و اعتلای آموزش الکترونیکی در ساختار نظام آموزشی خود داشته‌اند مورد بررسی قرار گرفت.

سیاست‌ها و اقدامات توسعه‌ای، نگاشت نهادی آموزش الکترونیک و آمار و ارقام عملکردی دو کشور در بحث آموزش الکترونیک از رئوس مطالب مطرح شده در قالب مطالعات تطبیقی دو کشور آمریکا و کره جنوبی بود.

گفتنی است جلسه بعدی این شورا در سال 1397 برگزار خواهد شد.

 


١١:٥٩ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧١    /    تعداد نمایش : ٣١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج