تفكر سیستمی ‌در مدیریت شهری
در دوران معاصر رشد سریع جمعیت شهری، باعث گسترش سریع شهرها شده است که این رشد سریع، امکان شکل گیری یک کلیت منسجم و پویا را نداده است. لذا بخشی از مسائل و مشکلات شهری موجود از جمله بحران‌های زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی ناشی از گسترش بی رویه و بی برنامه شهرها می باشد. از سوی دیگر نظام برنامه ریزی و مدیریت شهری نیز تاکنون نتوانسته است الگویی مناسب برای مقابله با نابسامانی‌های شهری ارائه نماید. زیرا این نظام تاکنون به صورت یک فرایند مکانیکی به اجرا درآمده است و کلیت شهری را نیز در نظر نداشته است.
 ١٥:٥٨ - جمعه ٣ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
جامعه‌شناسى تفکر سیستمی
متاسفانه انسان‌ها امروز علی رغم داشتن اختیار و آگاهی، به درستی یك دیگر را درك نمی كنند. در بسیاری از موارد خود ما دیگران را به سوء نیت متهم می كنیم كه این امر ریشه در سوء فهم دارد و ریشه این سوء مفاهمه را نیز باید در فقدان بنیان‌های مشترك برای " ما " شدن جست؛ در صورتی كه جامعه ما نیازمند " تفاهم" است و تفاهم نیازمند ابزار است، ما باید تلاش كنیم كه ابزار مفاهمه تولید كنیم، تا به این وسیله به یك دیگر پیوند بخوریم.
 ١٣:٠٢ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری نخستین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند راهبری توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور
نخستین جلسه شورای راهبری طرح تدوین سند راهبری توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور با حضور نمایندگانی از دولت و جمعی از فعالان بخش خصوصی، روز چهارشنبه 16/12/1396 برگزار شد.
 ١١:٥٩ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفی بازی" تغییر عادت ها" از کتاب "مجموعه بازی های مبتنی بر تفکر سیستمی برای تغییرات آب و هوایی"
انباشت گازهای گلخانه ای در جو توسط انسان ها همچنان ادامه دارد، زیرا اقداماتی ناشی از عادت های مخرب توسط بشر در طی این سال ها، انجام می گیرد که این عادات اکنون ادامه حیات انسان بر روی کره زمین را به صورت جدی تهدید می کند. به نظر می رسد زمانی که این عادات تغییر نکنند، مشکلات جوی کره زمین قابل حل نخواهد بود.
 ١٤:٥٤ - پنج شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید از مدارس اسلامشهر ذیل طرح رایاد برکت
پیرو اقدامات صورت گرفته در جهت اجرایی‌سازی طرح رایاد برکت، دکتر حسینی دبیر اجرایی طرح رایاد برکت طی جلساتی به بازدید از مدارس تحت پوشش طرح پرداخت.
 ١٦:٠٦ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کتابهای فناوری های صنعت رایاد و فناوری های صنعت پویانمایی ایران چاپ شدند
کتابهای فناوری های صنعت رایاد (یادگیری الکترونیک) و فناوری های صنعت پویانمایی شامل معرفی درخت فناوریهای این صنعت و توانمندی های فناورانه شرکت‌های فعال در این دو حوزه توسط ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین و به چاپ رسیدند.
 ١٥:٥٧ - سه شنبه ٨ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
راه‌اندازی ربات تلگرامی رایاد برکت
ربات تلگرامی رایاد برکت به منظور استفاده از خدمات طرح رایاد برکت، از اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای طرح رایاد برکت می‌باشد.
 ١٣:١٩ - شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>